Porady

Alergiczny ból gardła – przyczyny, objawy, łagodzenie dolegliwości

Posted on
alergiczny ból gardła

Wielu pacjentów nie zdaje sobie sprawy, że dolegliwości bólowe gardła mogą mieć związek z uczuleniem na alergeny wziewne lub pokarmowe. Nieinfekcyjny, alergiczny ból gardła i towarzyszący mu obrzęk błony śluzowej mogą prowadzić do trudności z przełykaniem śliny i jedzenia. Ten problem dotyczy również Ciebie? Oto przyczyny, objawy i sposoby leczenia alergicznego bólu gardła.

Porady

Zaczerwienione gardło – czy jest oznaką choroby?

Posted on
Zaczerwienione gardło – czy jest oznaką choroby

Zaczerwienione gardło to dolegliwość, która może wynikać z różnych przyczyn. Chociaż najczęściej kojarzy się z infekcją wirusową czy bakteryjną, to może być również konsekwencją podrażnienia śluzówki gardła na skutek jej przesuszenia. Objaw ten często występuje z bólem, szczypaniem i drapaniem. Wyjaśniamy, czego oznaką może być czerwone gardło i jak łagodzić tę dolegliwość.

Porady

Jak szybko nawilżyć gardło?

Posted on
Jak szybko nawilżyć gardło

Suchość w gardle często występuje bez innych objawów i zwykle spowodowana jest przez czynniki zewnętrzne, takie jak zanieczyszczenia, czy niska wilgotność powietrza. Za uczucie suchości może odpowiadać także nadwyrężenie strun głosowych. Wysuszenie gardła jest sporym problemem, który niejednokrotnie utrudnia mówienie i przełykanie. Podpowiadamy, jak szybko i skutecznie nawilżyć gardło i pozbyć się tego dyskomfortu.