Fiorda PROTECT MD spray do gardła/spray do nosa – hamuje wnikanie alergenów, wirusów i bakterii do jamy ustnej, gardła i jamy nosowej

Fiorda® PROTECT MD spray do gardła to wyrób medyczny do stosowania w profilaktyce i wspomaganiu leczenia alergicznych i niealergicznych, ostrych i przewlekłych stanów zapalnych gardła. Wspiera działanie błony śluzowej gardła, w celu ograniczania wnikania alergenów oraz innych szkodliwych czynników (bakterie, wirusy, grzyby pleśniowe oraz ich zarodniki, pyły zawieszone w smogu i kurzu). Zawarta w wyrobie opatentowana formuła MUCOBIONETM ułatwia usuwanie zalegającego w gardle śluzu i oczyszcza gardło z alergenów, związków chemicznych i pyłów wchodzących w skład smogu, jak również czynników infekcyjnych (wirusy, bakterie). Dzięki temu osłabia objawy zapalenia gardła różnego pochodzenia. Dodatkowo, zawarty w wyrobie porost islandzki tworzy na błonie śluzowej jamy ustnej i gardła powłokę ochronną, działając kojąco i łagodząco na podrażnione gardło.

Fiorda® PROTECT MD spray do nosa to wyrób medyczny do stosowania w profilaktyce i wspomaganiu leczenia alergicznych i niealergicznych, ostrych i przewlekłych nieżytów nosa. Wspiera działanie błony śluzowej nosa, w celu ograniczania wnikania alergenów oraz innych szkodliwych czynników (bakterie, wirusy, grzyby pleśniowe oraz ich zarodniki, pyły zawieszone w smogu i kurzu). Zawarta w wyrobie opatentowana formuła MUCOBIONETM ułatwia usuwanie zalegającego w jamie nosowej śluzu i oczyszcza nos z alergenów, związków chemicznych i pyłów wchodzących w skład smogu, jak również czynników infekcyjnych (wirusy, bakterie). Dzięki temu osłabia objawy nieżytu nosa różnego pochodzenia. Dodatkowo, zawarty w wyrobie porost islandzki tworzy na błonie śluzowej nosa powłokę ochronną, działając kojąco i łagodząco na podrażnioną jamę nosową.

Wyrób medyczny Fiorda® Vocal MD w postaci miękkich pastylek do ssania działa korzystnie w przypadku bólu gardła, chrypki, pieczenia przy połykaniu oraz suchego kaszlu, związanych z podrażnieniem śluzówki gardła podczas infekcji, stanu zapalnego, suchości (ksreostomii) czy zanieczyszczonego powietrza.

Składniki, sposób użycia, przeciwwskazania i środki ostrożności

Składniki – Fiorda® PROTECT MD spray do gardła: Formuła MUCOBIONETM (ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej i białko owsa), ekstrakt z plechy porostu islandzkiego, ksylitol, guma arabska, kwas cytrynowy, aromat cytryny z limetką, sorbinian potasu, woda. Sposób użycia: Wyrób medyczny Fiorda® PROTECT MD spray do gardła należy używać zgodnie z jego przeznaczeniem, przestrzegając wskazówek i zaleceń zawartych w instrukcji używania. Dzieci powyżej 2. roku życia do 6 lat: 1 doza do 3 razy dziennie; dzieci w wieku 7 do 12 lat: 1-2 dozy do 4 razy dziennie; młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 1-2 dozy do 5 razy dziennie. Wyrób do stosowania wyłącznie w jamie ustnej i gardle. Może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem. Przeciwwskazania i środki ostrożności: Wyrób zawiera białka owsa, w tym gluten. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy natychmiast zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Składniki – Fiorda® PROTECT MD spray do nosa: Formuła MUCOBIONETM (ekstrakt z korzenia pelargonii afrykańskiej i białko owsa), ekstrakt z plechy porostu islandzkiego, olejek eukaliptusowy, gliceryna, sorbitol, kwas cytrynowy, sorbinian potasu, guma arabska, woda. Sposób użycia: Wyrób medyczny Fiorda® PROTECT MD spray do nosa należy używać zgodnie z jego przeznaczeniem, przestrzegając wskazówek i zaleceń zawartych w instrukcji używania. Dzieci powyżej 2. roku życia do 6 lat: 1 aplikacja do każdego otworu nosowego do 3 razy dziennie; dzieci w wieku 7 do 12 lat: 1 aplikacja do każdego otworu nosowego do 4 razy dziennie; młodzież powyżej 12 lat i dorośli: 1-2 aplikacje do każdego otworu nosowego do 4 razy dziennie. Wyrób do stosowania wyłącznie w jamie nosowej. Może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem. Przeciwwskazania i środki ostrożności: Dzieci w wieku do 10 lat powinny używać wyrobu pod nadzorem osoby dorosłej. Wyrób zawiera białka owsa, w tym gluten. Nie stosować w przypadku uczulenia na którykolwiek ze składników wyrobu. W przypadku wystąpienia reakcji alergicznej należy natychmiast zaprzestać stosowania preparatu i skonsultować się z lekarzem lub farmaceutą.

Kontakt

Phytopharm Klęka S.A.
Klęka 1
63-040 Nowe Miasto nad Wartą
tel.: +48 61 28 68 000
fax: +48 61 28 68 529
email: info@europlant-group.pl
welcome@europlant-group.pl
www.europlant-group.pl
Sąd Rejonowy Poznań
Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu
Wydział IX Gospodarczy
Krajowego Rejestru Sądowego
Krajowy Rejestr Sądowy nr 00000 51392
Kapitał zakładowy: 20 000 000 zł
Identyfikator: 632100130
NIP: 786-00-05-532