Fiorda MAX MD banner

Fiorda MAX MD – ulga w bólu gardła

Fiorda® MAX MD jest wyrobem medycznym do stosowania w celu łagodzenia bólu i podrażnienia gardła, wywołanego przez czynniki infekcyjne (wirusy, bakterie) i fizyczne (alergeny, cząstki pyłów, kurz) oraz wspomagająco w przypadku leczenia stanu zapalnego jamy ustnej, gardła i krtani, w przebiegu infekcji bakteryjnych i wirusowych. Wyrób medyczny Fiorda® MAX MD wspomaga, na drodze fizycznej, przywrócenie równowagi i odzyskanie przez błonę śluzową pierwotnej funkcji ochronnej.

Wyrób medyczny Fiorda® Vocal MD w postaci miękkich pastylek do ssania działa korzystnie w przypadku bólu gardła, chrypki, pieczenia przy połykaniu oraz suchego kaszlu, związanych z podrażnieniem śluzówki gardła podczas infekcji, stanu zapalnego, suchości (ksreostomii) czy zanieczyszczonego powietrza.

Składniki, sposób użycia, ostrzeżenia

Składniki – Fiorda MAX MD o smaku eukaliptusowo-miętowo-lawendowo-cytrynowym: Jedna pastylka zawiera: wyciag wodny z porostu islandzkiego, wyciąg z chrząstnicy kędzierzawej, guma arabska, syrop sorbitolowy, syrop maltitolowy, woda, olejek z trawy cytrynowej, olejek eukaliptusowy, olejek miętowy, olejek lawendowy, wosk carnauba, sukraloza. Sposób użycia: Dorośli i dzieci powyżej 6. r. ż.: zaleca się ssać powoli 1 pastylkę, zależnie od potrzeb kilka razy na dobę. Pastylek nie należy połykać ani rozgryzać. Pastylki nie powinny być stosowane w ciągu pół godziny przed lub po zażyciu leków. Wyrób medyczny Fiorda MAX MD może być stosowany w okresie ciąży i karmienia piersią po konsultacji z lekarzem. Ostrzeżenia: Ze względu na zawarte w wyrobie substancje słodzące: sorbitol i maltitol, istnieje ryzyko wystąpienia zaburzeń żołądkowych i biegunki.
Ze względu na obecność olejków eterycznych istnieje możliwość wystąpienia reakcji alergicznej.
Osoby, u których wcześniej stwierdzono nietolerancję niektórych cukrów powinny przed zażyciem wyrobu skontaktować się z lekarzem.
W związku z tym, że wyrób zawiera substancje śluzowe, wchłanianie równocześnie podawanych leków może być opóźnione. Należy zachować co najmniej półgodzinną przerwę między zastosowaniem wyrobu a przyjmowaniem leków.

Wyrób medyczny powinien być stosowany przez dzieci potrafiące ssać, pod nadzorem osoby dorosłej. Nie stosować u dzieci poniżej 6. roku życia ze względu na ryzyko zakrztuszenia się.

Kontakt

Phytopharm Klęka S.A.
Klęka 1
63-040 Nowe Miasto nad Wartą
tel.: +48 61 28 68 000
fax: +48 61 28 68 529
email: info@europlant-group.pl
welcome@europlant-group.pl
www.europlant-group.pl
Sąd Rejonowy Poznań
Nowe Miasto i Wilda w Poznaniu
Wydział IX Gospodarczy
Krajowego Rejestru Sądowego
Krajowy Rejestr Sądowy nr 00000 51392
Kapitał zakładowy: 20 000 000 zł
Identyfikator: 632100130
NIP: 786-00-05-532